tel.: +48 606 216 786       mail: agencja@janborawski.pl
Agencja Ubezpieczeniowa Jan Borawski - Najlepsze ubezpieczenia w Bialymstoku
UBEZPIECZENIA EMERYTALNE

1. Polisa z funduszem inwestycyjnym jest ubezpieczeniem o charakterze oszczędnościowym, którego celem jest zgromadzenie kapitału emerytalnego do dyspozycji Ubezpieczonego. Składki opłacane przez Ubezpieczonego są przeznaczane na zakup jednostek uczestnictwa wybranego funduszu inwestycyjnego, które tworzą indywidualny rachunek jednostek. W razie śmierci Ubezpieczonego w trakcie trwania umowy, aktualna wartość rachunku jest wypłacana osobom uposażonym. Polisa jest zawierana na czas nieokreślony a Ubezpieczony w jej trakcie podejmuje decyzję o momencie skorzystania ze zgromadzonego kapitału w części bądź w całości.
Umowa może być zawarta przez osobę w wieku 18-70 lat w trzech wariantach:
  • polisa ze składką regularną o średnim horyzoncie czasowym oszczędzania
  • polisa ze składka regularną o długim horyzoncie czasowym oszczędzania dająca bonus w postaci premii rekompensującej podatek od zysków kapitałowych
  • polisa ze składką jednorazową płatną przy zawieraniu umowy

2. Gwarantowana Emerytura to pierwszy w Polsce program systematycznego oszczędzania na starość, w którym z góry określona jest gwarantowana wysokość dożywotniej emerytury.
W razie orzeczenia w okresie oszczędzania niezdolności do pracy po wypadku , wypłacana jest taka sama dożywotnia renta inwalidzka.

Klient sam ustala:
  • wysokość gwarantowanego miesięcznego świadczenia
  • wiek, w którym zaczniesz otrzymywać pieniądze, może to być 60, 65 albo 70 lat.
W razie śmierci w trakcie oszczędzania – zgromadzony kapitał wypłacony zostanie osobom uposażonym, bez zbędnych formalności i bez żadnych podatków.

W przypadku śmierci w okresie pobierania emerytury wypłacany jest dodatkowo jednorazowy „zasiłek pogrzebowy” w wysokości 6-miesięcznego świadczenia.

Gwarantowana wysokość świadczenia będzie powiększana co roku o zyski wypracowane przez Metlife. W umowie zawarty jest mechanizm antyinflacyjny!

Program ten można założyć nie tylko dla siebie, ale też dla innych osób.36801

Locations of visitors to this page
Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko
www.mimowszystko.org


Witryna www.janborawski.pl używa tak zwanych ciasteczek (ang. "cookies").
Zapoznaj się z polityką prywatności witryny www.janborawski.pl związaną z plikami "cookies".


2009 - 2018 © Tomasz Mizerski